Wiadomości sadownicze

Bielenie drzew w sadzie jest metodą znaną od wieków. W latach 50 ubiegłego wieku w wielu sadach bielenie pni przy pomocy mleczka wapiennego i pędzla było powszechnie stosowane. Obecnie metodę bielenia pni drzew powszechnie stosują działkowicze, co nie oznacza, że nie jest stosowane w sadach towarowych. 

Dlaczego bielimy drzewa?

  1. Zabielone pnie drzew wolniej się nagrzewają, co ogranicza pękanie oraz opóźnia „ruszenie” wegetacji
  2. Na zabielonych częściach roślin utrudniona jest aktywność szkodliwych owadów

Jak najskuteczniej zabielić drzewa?

Jedną z najprostszych metod jest kredy wapiennej lub wapna hydratyzowanego w niewielkiej ilości wody tzw. mleczko wapienne, a później stworzenie odpowiedniego roztworu poprzez dolewanie wody. Taki roztwór nanosimy za pomocą pędzla.

Drugim sposobem jest sporządzenie roztworu przy użyciu glinki kaolinowej i opryskanie roślin za pomocą standardowego opryskiwacza sadowniczego. Do tego zabiegu warto dodać adiuwant zapewniający lepsze rozprowadzenie roztworu po powierzchni opryskiwanej oraz zabezpieczający przed zmywaniem.

 

Więcej szczegółów przeczytacie Państwo w najnowszym komunikacie agrotechnicznym #2/2024 tutaj: -> komunikat-agrotechniczny-2-08-02-2024-bielenie-drzew/

Pamiętajcie, Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.

Gleba jest środowiskiem bytowania wielu organizmów w tym także roślin uprawnych. To od jej żyzności zależą przyszłe plony i powodzenie uprawy. Jednak tak niewiele trzeba aby z pełnej urodzajnej gleby zrobić pustynię.
O tym jak należy dbać o glebę dowiecie się w najbliższym webinarium zorganizowanym przez Jagodnik.pl
Już w najbliższy czwartek tj. 01.02.,2024 o godzinie 18.00 zapraszamy do udziału w webinarium poświęconym sposobom na uzdrowienie gleby.
Podczas tego wydarzenia Dr inż. Marek Reich opowie jak w prosty sposób przy użyciu produktu mikrobiologicznego Bakto ProFOS poprawić dostępność kluczowych składników pokarmowych.
Chcesz dołączyć do spotkania? Wystarczy w dniu spotkania kliknąć w poniższy link: https://fb.me/e/89s4oWwkZ
Zapraszamy

🗣 MÓWIĄ o NAS, a właściwie o Naszym produkcie mikrobiologicznym 🦠 Bakto ProFOS 😀.

Od Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2024 minął tydzień a gratulacje wciąż nie milkną 🎉. Piękne stoisko, wspaniali ludzi i… oczywiście wyróżnienie 🏅 za najbardziej innowacyjny i wnoszący istotny wkład w rozwój polskiego ogrodnictwa produkt❗️

O jaki produkt chodzi🤔

Oczywiście produkt Bakto ProFOS. Produkt ten zdobył dotychczas zaufanie tysięcy polskich rolników, a 17 stycznia, tj. w I dzień Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW został doceniony przez Kapitułę Konkursu im. prof. Szczepana Aleksandra Pieniążka. Wyróżnienie to odebrał Doradca FruitAkademia Wojciech Kukuła. Jak podkreślał jest to ogromne wyróżnienie i jednocześnie nagroda. Ale nie mogło być inaczej, wspaniałe osiągnięcia powinny być nagradzane. A taki jest Bakto ProFOS. Potwierdzają to wyniki badań przeprowadzone w UP Poznań.

 

Chcecie wiedzieć więcej o produkcie Bakto ProFOS, zapraszamy na stronę 👉 https://chemirol.com.pl/pl_PL/product/bakto-profos

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY 🤝 Organizatorom Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW i wszystkim odwiedzającym nasze stoisko.

Do zobaczenia za rok 😀.

Po 2 dniach niezwykle pracowitych i intensywnych Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2024 🫐🍑🍅🥦🫑 dobiegły końca. Wspólnie z firmą PUH „Chemirol” sp. z o.o. byliśmy jednym z 424 wystawców, którzy z przyjemności i otwartymi ramionami przyjmowali gości.
Łącznie w tych dniach Targi Kieleckie odwiedziło 13 832 gości. Pomimo intensywnych rozmów na stoisku udało nam się wygospodarować kilka minut aby udzielić wywiadów i podzielić się fachową wiedzą z mediami,🎥. Dlatego wszystkich, którzy nie dotarli do Kielc lub tych, którzy nie zdarzyli nas odwiedzić zachęcamy gorąco do śledzenia relacji w mediach branżowych!💻
Wystawę można zaliczyć do już po raz kolejnych bardzo udanych. Przez większą część zarówno 1 jak i 2 dnia wszystkie przygotowane do rozmów stoliki były zajęte. Dziękujemy, że tak licznie postanowiliście odwiedzić targi oraz nasze stoisko 🤗
Wśród rozmów dominował temat związany z rozwiązaniami mikrobiologicznymi 🦠🧪🔬 dedykowanymi zarówno w uprawach tradycyjnych jak i ekologicznych. Firma Chemirol ciągle rozwija portfolio tego asortymentu, poza produktami BaktoKompoleks, BaktoGStop, BlueN® czy BaktoNH4+ szeroko omawiano Bakto ProFos. Ten ostatni po sukcesie w konkursie na Innowacyjny Produkt Rolniczy 2023, został zgłoszony do Konkurs im. profesora Szczepana A. Pieniążka. Nie milkły również rozmowy związane z nawożeniem zarówno posypowym jak i dolistnym oraz biostymulacją i ochroną roślin uprawnych.
Wszystkich zainteresowanych naszymi rozwiązaniami zachęcamy do kontaktu z Doradcami Klienta Chemirolu.☝️
Dziękujemy Organizatorom TSW za kolejną niezapomnianą imprezę i serdecznie gratulujemy sukcesu.
Dziękujemy również naszym sadownikom, warzywnikom i ogrodnikom, jeśli chcecie zobaczyć więcej zapraszamy do naszej galerii zamieszczonej w postach na FB:
❗️UWAGA❗️
Wszystkich pasjonatów sadownictwa zapraszamy już dziś na kolejne spotkanie z naszymi fachowcami! 👉 Już 31.01 i 01.02 będzie można nas spotkać na 32 Spotkaniu Sadowniczym w Sandomierzu❗️

Nie macie jeszcze planów na środę (1️⃣7️⃣.0️⃣1️⃣) lub czwartek (1️⃣8️⃣.0️⃣1️⃣)

Zapraszamy do Kielc, gdzie właśnie w tych dniach odbędzie się największa wystawa skierowana do producentów warzyw i owoców. Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW , bo właśnie o tym wydarzeniu mowa, to idealna okazja aby spotkać się z wystawcami i porozmawiać o najnowszych rozwiązaniach oraz posłuchać wielu ciekawych wykładów.

Na tak ważnym wydarzeniu nie mogłoby zabraknąć Zespołu Doradców FruitAkademia.

Spotkajmy się na stanowisku E17, gdzie wspólnie z doradcami PUH „Chemirol” przyjmiemy Was z otwartymi rękoma.

Więcej szczegółów znajdziecie bezpośrednio na stronie organizatora targów www.tsw.pl

Szanowni Państwo,

w tym szczególnym czasie pragniemy serdecznie podziękować Wam za zaufanie, jakim nas obdarzyliście i przekazać najserdeczniejsze życzenia.

Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych będzie pełen radości i życzliwości.

Niech spełnią się wszystkie życzenia złożone przy wigilijnym stole, a świąteczna atmosfera towarzyszy Wam przez cały nadchodzący rok!

W kolejnym już sezonie 2024 życzymy Państwu obfitych plonów, najwyższej jakości oraz wysokich cen sprzedaży dających pewny zysk.

Zespół Doradców Programu Doradczego FruitAkademia