O FRUIT AKADEMII

Odpowiedzią na te wszystkie pytania jest Program doradczy FruitAkademia.

Program doradczy FruitAkademia funkcjonuje na polskim rynku od 2008 roku. Bazujemy na wiedzy i doświadczeniach zagranicznych jednostek doradczych oraz polskiej myśli technologicznej. Serwis FruitAkademia to młody dynamiczny zespół stworzony z myślą o tym, by dzielić się swoją wiedzą i pasją do sadownictwa. Korzystamy z najnowocześniejszych środków technicznych niezbędnych do prognozowania i oceny zagrożeń ze strony chorób i szkodników. Zasady jego funkcjonowania są zbliżone do najlepszych programów funkcjonujących w wysoko rozwiniętych krajach Europy Zachodniej, gdzie produkcja sadownicza odgrywa dużą rolę w gospodarce.

Doświadczenia zdobyte w ciągu ostatnich 15 lat funkcjonowania programu FruitAkademia wykazały, że przynosi on sadownikom bezpośrednie korzyści ekonomiczne, gdyż prowadzi do wyraźnej redukcji kosztów ochrony poprzez ograniczenie liczby zabiegów, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości owoców. Zalecenia układane przez zespół FruitAkademia uwzględniają wszelkie aspekty bezpieczeństwa. Rekomendujemy rozwiązania skuteczne i jednocześnie selektywne dla organizmów pożytecznych

Dołącz do nas!

Możliwości przerosną Twoje oczekiwania.


STREFA VIP

Kontakt:

Wojciech Kukuła
+48 509 711 365

Emil Szulc
+48 501 097 057

Maciej Kostaniak
+48 723 683 974

FruitAkademia to nie tylko program doradczy.

Wychodząc naprzeciw  potrzeb i oczekiwań sadowników proponujemy linię nawozów FruitAkademia. Nawozy dolistne FruitAkademia powstały na bazie doświadczeń holenderskiej firmy doradczej FruitConsult. Są to specjalistyczne nawozy przeznaczone do dokarmiania jabłoni. Krystaliczne nawozy  FruitAkademia powstały przy użyciu składników najwyższej jakości takich jak mocznik bezbiuretowy, fosforan monoamonowy (MAP), fosforan monopotasowy (MKP) oraz schelatowane mikroelementy.

Dla wygody stosowania każda z mieszanek przeznaczona jest zawsze na 2 ha owocującego sadu. Ilość składników pokarmowych jest dopasowana do poszczególnych faz fenologicznych. Optymalny okres zastosowania nawozu oznaczony jest na opakowaniach piktogramem. W sezonach w których nie występują niestandardowe zjawiska takie jak: anomalie pogodowe, klęski nieurodzaju itp., nawozy FruitAkademia w pełni pokrywają zapotrzebowanie jabłoni na makro i mikroelementy pokarmowe.

Wyjątkowość nawozów polega na ich dopasowaniu do uprawy: są to nawozy dedykowane jabłoniom. Skuteczność nawozów jest potwierdzona kilkuletnim ich stosowaniem w najlepszych towarowych gospodarstwach sadowniczych.


Zobacz nasze nawozy