Aktualności sadownicze

Poprawa wybarwienia owoców

Poprawa wybarwienia owoców

Jak zadbać o prawidłowe wybarwienie jabłek🍎, przy jednoczesnym zachowaniu pozostałych parametrów jakościowych na wysokim poziomie❓

Odpowiedź jest złożona bo sam procesy powstawania rumieńca jest złożony i zależy od kilku czynników. Głównie są to:
✅ właściwego odżywienia w P (fosfor) i K (potas)
✅ zapewnienia odpowiedniego dostępu światła ☀️.
Pierwszy z tych elementów można zrealizować poprzez zastosowanie mieszanki nawozowej FruitAkademia wzrost owoców II, zapewniającej odpowiedni skład makro i mikroelementów potrzebnych w czasie wzrostu i wybarwiania się owoców.
Więcej szczegółów znajdziecie w Komunikacie agrotechnicznym 29 pod bezpośrednim linkiem: https://fruitakademia.pl/agrotechniczny/komunikat-agrotechniczny-29-25-08-2023-poprawa-wybarwienia-owocow/. Zachęcamy do lektury i oczywiście do zastosowania najlepiej pełnego bloku nawożenia z użyciem linii nawozów FruitAkademia. Szczegółowy program nawożenia gatunków ziarnkowych jest tutaj: https://fruitakademia.pl/…/programy-nawozenia-gatunkow…/

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.