Aktualności sadownicze

Nadciągają upały niebezpieczne także dla upraw sadowniczych

Kategoria:

Nadciągają upały niebezpieczne także dla upraw sadowniczych

📢 Uwaga palące słońce 🌞🔥 i ekstremalnie wysokie temperatury 🥵 ♨️ sięgające nawet do 3️⃣4️⃣ °C to ogromny stres dla roślin w tym także wszystkich gatunków sadowniczych 🍎🍐🍓🫐🍒 oraz ryzyko ich uszkodzenia.
Przy tak wysokich temperaturach 🌡 zagrożeniem dla roślin 🌳 mogą być również sole nawozowe stosowane do dokarmiania dolistnego 🌿, a także środki ochrony roślin o działaniu systemicznym. Pomocne w przygotowaniu i złagodzeniu tego zjawiska będą aminokwasy roślinne.
 
Dlaczego właśnie aminokwasy❓
 
✅ Zastosowanie aminokwasów 🧬 przed lub po wystąpieniu stresu, wspomaga najważniejsze funkcje metaboliczne rośliny dzięki czemu jest ona zdolna do dalszego prawidłowego wzrostu.
 
✅ Dostarczenie tych związków do rośliny z zewnątrz pozwala spożytkować tę energię 💪 na inne istotne procesy metaboliczne.
 
✅ Aminokwasy 🧬 poprzez odziaływanie na procesy biochemiczne w roślinie, w naturalny sposób pobudzają procesy fizjologiczne.
 
Jakie aminokwasy wybrać❓
 
Odpowiedź jest bardzo prosta. Wysoko przyswajalne 💪aminokwasy ROŚLINNE 🌱, gdyż w przeciwieństwie do ZWIERZĄCYCH 🐄🐖 są kompatybilne z tkankami roślinnymi, a także występują w odpowiednich proporcjach dostosowanych do potrzeb roślin.
 
👉 POLECAMY 👍 Naturamin WSP, który jest produktem zawierającym 80% wag. aminokwasów, ze szczególnie wysoką zawartością proliny, seryny i promotorów glicyny-betainy, głównych komponentów działających ochronnie przeciw stresowi termicznemu 🌡 i wodnemu 💧🚱.
 
STOSOWANIE/DAWKOWANIE 💉🧪:
 
👉 Sytuacje stresowe: przed wystąpieniem 2️⃣5️⃣0️⃣ g/ha, po wystąpieniu 5️⃣0️⃣0️⃣ g/ha
 
👉 Stosowanie łączne z nawozami dolistnymi i środkami ochrony roślin: 1️⃣0️⃣0️⃣-2️⃣0️⃣0️⃣ g/ha
 
👉 Stosowanie podczas intensywnego rozwoju, gdy roślina potrzebuje najwięcej energii: 3️⃣0️⃣0️⃣ g/ha
 
📣 WAŻNE: Nawóz organiczny Naturamin®-WSP jest umieszczony w zamkniętym wykazie nawozów i środków poprawiających właściwości gleby zakwalifikowanych do stosowania w rolnictwie ekologicznym – certyfikat IUNG (numer świadectwa: NE/418/2018).
 
Więcej szczegółów dotyczących produktu Naturamin WSP znajdziecie pod linkiem: 👉https://chemirol.com.pl/pl_PL/product/naturamin-wsp.
 
Zachęcamy także do zapoznania się ze szczegółowym opracowaniem dotyczącym aminokwasów w postaci komunikatu agrotechnicznego, tutaj 👉: https://fruitakademia.pl/agrotechniczny/komunikat-agrotechniczny-15-23-06-2022-aminokwasy-w-sluzbie-wysokiej-jakosci-owocow/
 
❗️ Pamiętajcie ❗️:
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.