Aktualności sadownicze

I dekada lipca – co słychać na plantacjach i w sadach

Kategoria:

I dekada lipca – co słychać na plantacjach i w sadach

Lipiec rozpoczął się bardzo dynamicznie i nie wiedzieć kiedy już za nami I dekada tego wakacyjnego miesiąca. Sezon truskawkowy dobiega końca, zbiory trwają na całego w uprawach maliny letniej, a za chwilę rozpoczną się na plantacji borówki wysokiej. W sadach czereśniowych można powiedzieć iż „przepołowiliśmy” zbiory owoców tego gatunku czekamy na wiśnię i śliwki. Dorastają owoce kolejnych gatunków jakimi są jabłka. Niezależnie od gatunku urlopu nie „biorą” choroby i szkodniki. Ich nasilenie oczywiście jest uzależnione od wielu czynników m.in. od prowadzonej ochrony. Warto zwrócić oczywiście uwagę na mszyce, owocówkę ale i przędziorki. Musimy pamiętać także że jest to również czas intensywnego przyrostu owoców dlatego konieczne jest zaopatrzenie drzew w odpowiednie składniki pokarmowe.

Z myślą o tych wszystkim aspektach przygotowaliśmy dla Państwa kompendium wiedzy w postaci kolejnego już komunikatu sadowniczego, więcej przeczytacie Państwo <Tutaj>. Zapraszamy do lektury Zespół FruitAkademia.

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.