Aktualności sadownicze

FRUIT SMART – mądre przechowywanie

Kategoria:

FRUIT SMART – mądre przechowywanie

Planowanie to podstawa wielu działań w tym także działań prowadzonych w  sadzie w końcówce procesu produkcyjnego. Ważna jest nie tylko zaplanowanie właściwej strategii ochrony czy nawożenia ale także przygotowanie skrzyń, terminowy zbiór i zabezpieczenie pozbiorczej trwałości owoców.

Do zbiorów w każdym sadzie należy podejść indywidualnie. Ku temu dedykowane są testy m.in. test rozpadu skrobi. Jak to wygląda na dzień 15.09 zestawienie poniżej:

W celu zapewnienia bezpiecznego i długotrwałego leżakowania jabłek w komorach przechowalniczych wskazane jest zastosowanie produktu FruitSmart zawierającego 1-MCP. Lekki instruktarz przygotowania do aplikacji i samej aplikacji zobaczcie w nagraniu poniżej:

Szczegółów dot samego produktu szukajcie na stronie www.fruitsmart.pl

lub bezpośrednio u naszych doradców.

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.