Aktualności sadownicze

Uwaga opady gradu????????????

Kategoria:

Uwaga opady gradu????????????

Wczorajszy dzień (07.06) obfitował w opady deszczu ????????☔️. Niestety opadom tym towarzyszyły silny wiatr ???? i grad ????. Informacje jakie spływają do nas mówią o dwóch falach tego „krystalicznego” opadu. W woj. łódzkim ucierpiały rejony Tomaszowa Mazowieckiego, Cielądza i Regnowa oraz rozległy pas w woj. mazowieckim ciągnący się przez część gminy Promna, Jasieniec, Warka, Góra Kalwaria. Straty lokalnie duże a nawet bardzo duże. Miejscami uszkodzenia widoczne nie tylko na liściach???? i zawiązkach ???????????????? ale także i na korze drzew. Odwiedziliśmy jeden z sadów jabłoniowych w gminie Promna widok nie jest przyjemny dla oka sadownika ????????, łączymy się w bólu z wszystkimi pokrzywdzonymi. Sami zobaczcie jak to wyglądało w naszej fotorelacji.
Co można zrobić po wystąpieniu uszkodzeń? ????Chcielibyśmy sprzedać państwu złoty sposób, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki zabliźni powstałe rany, jednak takowego nie ma. Jedyne co jesteśmy w stanie poradzić to zastosowanie standardowego postępowania jakim jest możliwie szybka aplikacja ????tiofanatu metylu. Produkt ten zabezpieczy uszkodzoną korę drzew przed rozwojem zgorzeli i raków. Pozytywne efekty daje również stosowanie produktów kaptanowych dedykowanych do ochrony sadów przed parchem jabłoni. Warto mieć na uwadze również ochronę przed chorobami bakteryjnymi. Dlatego wszędzie tam gdzie w ubiegłych sezonach występował problem z zarazą ogniową należy postawić na produkty zawierające miedź. Kolejnym aspektem jest zastosowanie produktów biostymulujących mających na celu regenerację tkanek i tutaj dominującą rolę odgrywać będą aminokwasy roślinne. Jednym z takich produktów jest Naturamin WSP. O tym i wiele więcej zobaczcie w najnowszym nagraniu: ???????? https://www.youtube.com/watch?v=5H8OYaA1YG8

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.