Aktualności sadownicze

Deszczowej aury ciąg dalszy

Kategoria:

Deszczowej aury ciąg dalszy

Z każdym kolejnym opadem deszczu uszczupla się zasób dostępnych zarodników workowych. Niemniej nadal zagrożenie ze strony tego patogena jest wysokie. Podobnie z pozostałymi chorobami. Niskie temperatury zwłaszcza nocą ograniczają co prawda siłę infekcji lecz z uwagi na przyrastające liście i wysoka wilgotność utrzymująca się wczesnym rankiem konieczne jest kontynuowanie zabiegów ochrony.

Kolejne zagrożenie to przymrozki tzw. Zimna Zośka – w zależności od przygotowania roślin na okoliczność spadków wywołała mniejsze lub większe uszkodzenia. W wielu rejonach wskazane jest podjęcie działań regeneracyjnych o tym oraz o innych zagrożeniach na ten okres więcej w Komunikacie sadowniczym FA 7 (Czytaj więcej)

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.