Aktualności sadownicze

Wsparcie rozkładu i mineralizacji resztek pożniwnych – liści.

Kategoria:

Wsparcie rozkładu i mineralizacji resztek pożniwnych – liści.

Pierwsza dekada listopada już za nami ⌛️. Przymrozki 🥶 z jakimi mieliśmy do czynienia sprawiły, że coraz więcej odmian zmienia barwę ulistnienia z letniej 🍃 na jesienną 🍂 – wynika to z odprowadzenia z nich części składników pokarmowych. Znaczna ich część jednak pozostaje w opadających liściach. Co zrobić ażeby je odzyskać ❓
Możliwości są co najmniej dwie:
👉 Zastosowaniem 5% roztworu mocznika. Wiecie dlaczego❓ W glebie w sposób naturalny bytują bakterie rozkładające resztki roślinne, którymi są także opadające liście 🍂. Jednak aby przyspieszyć ten proces należy dostarczyć bakteriom pożywki w postaci właśnie azotu. To on pobudza bakterie do ich namnażania i działania.
👉👉 Zastosowanie preparatów bakteryjnych 🦠, które wspierają naturalnie występującą florę glebową. Bakterie te zamieniają liście w procesie rozkładu i mineralizacji w składniki pokarmowe NPK, które powtórnie są uwalniane do gleby i mogą być wykorzystane przez system korzeniowy roślin.
Rekomendujemy zastosowanie Baktokompleks na opadające liście. Dlaczego ❓ Jest to preparat biologiczny zawierający 5 szczepów bakterii z rodz. Bacillus wyizolowanych z gleb polskich, które naturalnie zaangażowane są w rozkład i mineralizację materii organicznej.
🧪 Dawka: 1 l/ha
🕵️‍♀️ Chcesz przyjrzeć się bardziej preparatowi zajrzyj pod link: https://chemirol.com.pl/pl_PL/product/baktokompleks
Pamiętaj im więcej składników odzyskasz tym więcej zaoszczędzisz 💰 na nawozach posypowych.

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.