Pierwsza dekada listopada już za nami . Przymrozki z jakimi mieliśmy do czynienia sprawiły, że coraz więcej odmian zmienia barwę ulistnienia z letniej na jesienną – wynika to z odprowadzenia z nich części składników pokarmowych. Znaczna ich część jednak pozostaje w opadających liściach. Co zrobić ażeby je odzyskać
Możliwości są co najmniej dwie:
Zastosowaniem 5% roztworu mocznika. Wiecie dlaczego W glebie w sposób naturalny bytują bakterie rozkładające resztki roślinne, którymi są także opadające liście . Jednak aby przyspieszyć ten proces należy dostarczyć bakteriom pożywki w postaci właśnie azotu. To on pobudza bakterie do ich namnażania i działania.
Zastosowanie preparatów bakteryjnych , które wspierają naturalnie występującą florę glebową. Bakterie te zamieniają liście w procesie rozkładu i mineralizacji w składniki pokarmowe NPK, które powtórnie są uwalniane do gleby i mogą być wykorzystane przez system korzeniowy roślin.
Rekomendujemy zastosowanie Baktokompleks na opadające liście. Dlaczego Jest to preparat biologiczny zawierający 5 szczepów bakterii z rodz. Bacillus wyizolowanych z gleb polskich, które naturalnie zaangażowane są w rozkład i mineralizację materii organicznej.
Dawka: 1 l/ha
Chcesz przyjrzeć się bardziej preparatowi zajrzyj pod link: https://chemirol.com.pl/pl_PL/product/baktokompleks
Pamiętaj im więcej składników odzyskasz tym więcej zaoszczędzisz na nawozach posypowych.