Aktualności sadownicze

Nawożenie posypowe – racjonalne podejście

Kategoria:

Nawożenie posypowe – racjonalne podejście

Nawożenie posypowe w dobie wysokich cen nawozów mineralnych staje się nie lada twardym orzechem do zgryzienia.

Jednak sprawy tego ważnego zabiegu z punktu widzenia agrotechniki sadów i plantacji jagodowych nie można bagatelizować.  Tutaj podstawą zawsze powinna być wnikliwa analiza gleby, która odpowiada nam na pytania dot. zawartości poszczególnych składników pokarmowych oraz pozwala obliczyć ile i jakiego nawozu podać. W najnowszym komunikacie agrotechnicznym podajemy zalecenia orientacyjne opierające się na ogólnych potrzebach pokarmowych roślin. Prezentujemy również innowacyjne podejście do II dawki nawożenia azotowego (N) w postaci produktu mikrobiologicznego BlueN® , pozwalającego na wychwytywanie azotu atmosferycznego i przekazanie go do rośliny w najefektywniej przyswajalnej formie  – azotu amonowego.

Więcej szczegółów w zakładce -> Komunikaty agrotechniczne.

Zapraszamy do lektury.

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.