Aktualności sadownicze

Miodówka gruszowa

Kategoria:

Miodówka gruszowa

Ocieplenie jakie towarzyszy w ostatnich dniach spowodowało przyspieszenie rozwoju fenologicznego roślin a także wzbudziło poruszenie wśród szkodników. W pierwszej kolejności wyszła miodówka gruszowa. Temperatury zapowiadane na najbliższe dni będą oscylowały na poziomie 10˚C i więcej, są to idealne warunki, w których dorosłe osobniki miodówek na gruszach wykazują wzmożoną aktywność.

W tym także składania jaj.

W sadach „zabielonych” – zabezpieczonych glinką kaolinową, samice na pewno będą zniechęcone do składania jaj. Przy dużej presji szkodnika może okazać się konieczne zwalczanie. Polecamy lustracji i ewentualnie wykonanie zabiegu.

Szczegóły dot. możliwości zastosowania poszczególnych rozwiązań dostępne w najnowszym komunikacie. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem [Tutaj].

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.