Aktualności sadownicze

Zwójkowate w natarciu

Kategoria:

Zwójkowate w natarciu

Uwaga ❗️❗️❗️ Zwójkowate w natarciu.

Kolejny już rok wskazuje, że loty szkodliwych motyli 🦋 „zwójek” nie mają końca. Co prawda motyle w sadach jabłoniowych🌳🍏🍎 nie wyrządzają żadnych szkód, ale już gąsienice 🐛 zwójek w tym też owocówki uszkadzają skórkę owoców. Często gąsienice zwójkówek dają o sobie znać już na finiszu o czym dowiadujemy się dopiero w trakcie zbiorów.

Jak nie dać się zaskoczyć Przede wszystkim należy:

Wywiesić pułapki ferromonowe i systematycznie obserwować odłowy motyli.
Prowadzić lustracje bezpośrednio w sadach na obecność świeżych wgryzów , zwłaszcza w miejscach styku owoców z liśćmi.
Wykonać zabieg jednym z dostępnych produktów – po przekroczeniu progów szkodliwości i/lub obserwacji świeżych wgryzów .

Jakie rozwiązania są dedykowane w celu ograniczenia szkodliwych gąsienic:

1️⃣ Coragen / Voliam – 0,125-0,175 l/ha
2️⃣ Delegate 0,3 kg/ha
3️⃣ Affirm 095 SG 2,5-3 kg/ha lub Affirm OPTI 2,06 kg/ha

Dobór preparatów należy uzależnić od nasilenia szkodnika, historii zastosowanych środków – rotacja oraz długości działania środka i okresów karencji.

Więcej szczegółów dot. problemu znajdziecie  w komunikacie agrotechnicznym 27 bezpośrednio pod linkiem: https://tiny.pl/cwj6j

Pamiętajcie ❗️❗️❗️

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.