Aktualności sadownicze

Zabiegi pozbiorcze na plantacjach porzeczek

Kategoria:

Zabiegi pozbiorcze na plantacjach porzeczek

Zakończenie zbiorów tegorocznych zarówno porzeczki czerwonej jak i czarnej, stało się faktem. Jest to jednocześnie przejście do kolejnego sezonu uprawy. Dlaczego❓
Zbiory w uprawie każdego gatunku są zwieńczeniem wysiłków ochrony i nawożenia podjętego zarówno w obecnym jak i w poprzednim sezonie wegetacyjnym. Zaraz po zakończonym owocowaniu następuje wiele procesów mających decydujący wpływ na wielkość zbiorów w kolejnym sezonie. Stąd też zaraz po zbiorach należy przygotować plantację do kolejnego sezonu.
Na plantacjach towarowych porzeczek, polecamy zwrócić uwagę na:
1️⃣ zabezpieczenie ran powstałych zwłaszcza po zbiorze maszynowym
2️⃣ nawożenie dolistne – wzmocnienie roślin i poprawa wigoru pąków na przyszły sezon
3️⃣ biostymulację procesów regeneracyjnych – budowa potencjału plonotwórczego na przyszły sezon
4️⃣ wieloetapową dbałość o glebę – poprawa właściwości mikrobiologicznych
5️⃣ analiza gleby i nawożenie pozbiorcze – uzupełnienie składników pokarmowych wyniesionych z plonem.
Szczegółowe informacje o zabiegach na plantacji porzeczki po zbiorach znajdziecie na stronie www.fruitakademia.pl w komunikacie agrotechnicznym 24 dostępnym pod bezpośrednim linkiem ➡️: https://tiny.pl/crpz7
☝️ Pamiętajcie ❗️❗️❗️
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.