Aktualności sadownicze

Wzmocnienie roślin pozbiorczo

Wzmocnienie roślin pozbiorczo

Październik to czas, kiedy z kolejnych kwater jabłoni 🍏🍎 znikają owoce a zbiory kolejnych odmian nabierają tempa. Warto pamiętać☝️ , że jednocześnie już w tym momencie znajdujemy się na początku kolejnego sezonu. Dlaczego Po zbiorach koniecznym jest odżywienie pąków kwiatowych na okres zimy i wczesnej wiosny.

Uwaga ❗️❗️❗️Liczba dni, jakie pozostały do zrzucenia liści 🍃 i wejścia w stan spoczynku z każdym dniem zmniejsza się. Za kilka tygodni liście zaczną żółknąć i opadać 🍂, a tylko zdrowe i zielone liście są w stanie pobrać i przetransportować dostarczane składniki pokarmowe do pąków kwiatowych.

Do tego celu warto wykorzystać gotową mieszankę nawozową FruitAkademia po zbiorach oraz wzmocnić ją o miedź systemicznę CuProte oraz mikrobiologiczny produkt wspierający zdrowy rozwój roślin jakim jest BaktoGStop.

REKOMENDUJEMY:

FruitAkademia po zbiorach 7,5 kg/ha + CuPROTE 3l/ha + Bakto G-STOP 1l/ha + Asystent+ 0,1 l/ha

lub

Mocznik 5kg/ha + Cropvit B 2,5l/ha + Cropvit Zn 2l/ha lub NewJon Zn 0,2-0,5 l/ha + CuProte 3l/ha + Bakto G-STOP 1l/ha+ Asystent+ 0,1 l/ha

Więcej szczegółów dotyczących pozbiorczego wzmocnienia 💪 roślin znajdziecie w najnowszym Komunikacie Agrotechnicznym #37 dostępnym w całości pod linkiem: https://tiny.pl/cjh8v

Zachęcamy również do zapoznania się z całym programem nawożenia gat. ziarnkowych dostępnym tutaj 👉https://fruitakademia.pl/nawozy/programy-nawozenia/programy-nawozenia-gatunkow-ziarnkowych/

Pamiętajcie ❗️❗️❗️
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.