Aktualności sadownicze

Ważne budowanie wielkości i jakości owoców

Kategoria:

Ważne budowanie wielkości i jakości owoców

Sierpień to czas w którym warto pomyśleć o budowaniu wielkości 🍏 ale także o zabiegach poprawiających wybarwienie owoców 🍎.

Duża ilość deszczu 💦⛈ jaka spadła w ostatnim miesiącu przyczyniła się do pobudzenia drzew do wzrostu wegetatywnego 🌱. Młode silne pędy konkurują o składniki pokarmowe z owocami a dodatkowo stanowią barierę ograniczająca dostęp światła ☀️. A jak doskonale wiadomo jest to jeden z czynników decydujących o intensywności rumieńca.

Dlatego też konieczne są:
👉 cięcie letnie doświetlające
👉 nawożenie dolistne PK + Ca + mikro

Cięcie letnie doświetlające warto wykonać na odmianach trudnowybarwiających się m.in. na odmianach letnich, grupie Jonagolda, Ligol-u. Zabieg taki wykonujemy na 3-5 tyg. przed zbiorami.

Dla poprawy wielkości 🍏 ale też wybarwienia 🍎 nieodzowne są Potas (K) i Fosfor (P) + mikro. Dlatego w nadchodzących dniach zwłaszcza tam gdzie występuje duże obłożenie oraz w przypadku odmian drobnoowocowych zalecamy wykorzystanie nawozów bogatych w te składniki.

Gotowymi mieszankami nawozowymi 👍💪godnymi polecenia są: FruitAkademia na wzrost owoców I i FruitAkademia na wzrost owoców II. Chcesz wiedzieć więcej o mieszankach FruitAkademia kliknij na plansze poniżej ▶️

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.