Aktualności sadownicze

Uwaga możliwe infekcje

Uwaga możliwe infekcje

UWAGA ❗️❗️❗️
Zgodnie z prognozami przyszły tydzień przywita nas licznymi opadami deszczu 🌧 o różnej skali i natężeniu 💦 w zależności od rejonu 🫢. Warunki te mogą przyczyniać się do przeciągającego się zwilżenia liści, co będzie się przekładać na wzrost presji dobrze znanej nam choroby odgrzybowej 🍄 jaką jest Parch jabłoni. Potwierdzają to wykresy modelu chorobowego RimPro.
Dlatego w najbliższym czasie tj. sobota 22.04 lub niedziela 23.04 w sadach 🌳 jabłoniowych 🍏🍎 zalecamy wykonanie dobrego zabiegu zabezpieczającego młode liście przed infekcją.
Zastanawiacie się który ze środków wykorzystać 🤔❓
Wszystko oczywiście zależy jakie postępowanie przyjmowaliście dotychczas. Jednak najrozsądniejszym rozwiązaniem na teraz będą produkty zawierające s.a. ditianon. Dlaczego ❓
✅ ditianon zapobiega kiełkowaniu zarodników tworząc bardzo stabilną i długotrwałą warstwę ochronną fungicydu na powierzchni rośliny
✅✅ wykazuje wielokierunkowe działanie polegające na zakłócaniu procesów oddechowych w komórkach grzybów
✅✅✅ charakteryzuje się wysoką odporność na zmywanie przez deszcz (> 20mm) – a takie zapowiadane jest na przyszły tydzień.
REKOMENDUJEMY:
ASTRON X 70 WG (700g ditianonu) w dawce 0️⃣,5️⃣0️⃣,7️⃣5️⃣ kg/ha
Niższą z podanych dawek możemy zastosować jeśli do mieszaniny dodamy 5️⃣6️⃣ kg produktów zawierających siarkę.
Więcej o produkcie tutaj: 👉 https://innvigo.com/astron-x-70-wg/
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.
Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.