Zbiory jabłek 
to zwieńczenie całorocznej walki o plon. W wielu sadach jakość tych owoców jest naprawdę na wysokim poziomie. Jednak słaba cena za te owoce powoduje, że znaczna część z sadowników decyduje się na złożenie owoców do komór chłodniczych. Jeśli mówimy o przechowalnictwie to warto wspomnieć o 1-MCP.


Wiecie czym jest 1-MCP i do czego jest wykorzystywane

1-metylocyklopropen, bo tak brzmi pełna nazwa „magicznej” substancji, zaliczana jest do regulatorów wzrostu roślin. Specyfika działania substancji polega na blokowaniu receptorów etylenu, co sprawia, że w owocach spowolnione zostają naturalnie zachodzące procesy życiowe, takie jak oddychanie komórkowe, produkcja CO2 czy też wydzielanie ciepła do otoczenia. Dzięki temu owoce wyhamowują w dojrzewaniu w obiektach przechowalniczych i zachowują „świeżość” przez kilka miesięcy podczas przechowywania.
Chcecie wiedzieć gdzie szukać 1-MCP 

Substancja ta zawarta jest m.in. w produkcie FruitSmart 3,3 VP dostarczonym przez firmę InnVigo sp. z o.o. Natomiast sam produkt dostępny jest w sieci sklepów KURKA, dobrych sklepach ogrodniczych, a także bezpośrednio u doradców klienta PUH „Chemirol” Sp. z o.o.
Jak wygląda aplikacja produktu w komorach przechowalniczych

Aplikacja FruitSmart 3,3 VP w komorach jest dziecinnie prosta, i może ją wykonać każdy profesjonalny użytkownik mający szkolenie z zakresu stosowania ŚOR, czyli każdy sadownik. Szczegółowy film instruktażowy z aplikacji znajdziecie tutaj
: https://youtu.be/-Se5lHNR4vg

Swoją pomocą służą także Doradcy z naszego Zespołu Doradczego FruitAkademia. W obecnym sezonie 2022 za nami już kilka aplikacji w komorach z różnymi sportami Gali oraz gruszki odm. Konferencja.
Jakie korzyści daje stosowanie FruitSmart 3,3 VP w komorach chłodniczych:




Więcej szczegółów dotyczących samego produktu FruitSmart 3,3 VP, jego stosowania i korzyści znajdziecie pod linkami:


Pamiętajcie

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.