Aktualności sadownicze

Sytuacja w sadach w II dekadzie kwietnia

Kategoria:

Sytuacja w sadach w II dekadzie kwietnia

Niestety w całej Polsce borykamy się z problemem braku opadów. Sytuacja hydrologiczna wpływa negatywnie na rozwój roślin sadowniczych.Ciągle pod drzewami widoczne są nierozłożone części nawozów wysianych jeszcze w marcu. Z tego tytułu składniki te leżą w pasach herbicydowych i są mało bądź praktycznie niedostępne dla roślin. Niestety prognozy długoterminowe nie wskazują na poprawę tej sytuacji.

Kolejnym problemem są uszkodzenia kwiatów zarówno w uprawach pestkowych jak i ziarnkowych. Nadal występuje duże ryzyko uszkodzenia kwiatów towarzyszą nam ciągle niskie temperatury zwłaszcza w porze nocnej. Poziom uszkodzeń jest różny, warto jednak podjąć działania regeneracyjne.

Mimo suchej aury choroby zwłaszcza (mączniak jabłoni), ale i szkodniki (mszyce, miodówki, zwójki) rozwijają się bardzo dobrze. Warto zapoznać się z najnowszym komunikatem sadowniczym FA 4 / 2020 [Tutaj]

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.