Aktualności sadownicze

Młode nasadzenia truskawki

Kategoria:

Młode nasadzenia truskawki

Początek sierpnia to idealny czas na zakładania nowych plantacji. Niezależnie od rodzaju wykorzystywanych do tego celu sadzonek: doniczkowanych , 'frigo’ czy zielonych, które nieco później będą sadzone warto zadbać o szybkie przyjęcie i odbudowę systemu korzeniowego. Dlaczego❓
Doskonale wiadomo, że mocny i zdrowy korzeń to podstawa. Natomiast podczas wysadzania zwłaszcza sadzonek truskawki typu 'frigo’ czy zielonych kopanych dochodzi do stresu związanego ze zmianą otoczenia – nowym środowiskiem glebowym jeśli można to tak nazwać. Dlatego należy zrobić wszystko aby ułatwić przyjęcie się roślin i pozwolić im w możliwie najszybszym czasie i bez stresu zregenerować utraconą podczas kopania część korzeni.
W tym celu polecamy moczenie sadzonek figo lub podlewanie roślin w doniczkach roztworem wyciągu z alg morskich w postaci produktu Kelpak. Dlaczego akurat ten produkt, ponieważ:
👉 zawiera odpowiednie proporcje auksyn do cytokinin (360:1),
👉 pobudza organy wegetatywne i generatywne do silniejszego wzrostu,
👉 zwiększa odporność i przyspiesza regenerację,
👉 zwiększa masę korzeniową – długość oraz liczbę korzeni.
Zalecane dawki i terminy stosowania:
➡️ nowe nasadzenia przed wysadzeniem w pole:
✔️ sadzonki frigo i zielone –korzenie zanurzyć w 1% roztworze Kelpaku (5 min.),
✔️ sadzonki doniczkowane – podlewanie roztworem 0,3-0,5% najlepiej w 2 aplikacjach w odstępie 10-14 dni;
➡️ młode rośliny tuż po posadzeniu można zasilić w postaci oprysku nalistnego mieszaniną produktów: Kelpak z Naturamin-WSP i Dynamic Cresco. Warto do tej mieszaniny dodać adiuwanty: Stablix pH i Asystent+.
Nie czekaj, wykorzystaj siłę💪 hormonów roślinnych drzemiących w produkcie 👍Kelpak i miej wpływ na rozwój systemu korzeniowego, wigor roślin🌱 oraz późniejszy plon❗️
Szczegóły dot. możliwości poprawy przyjęcia i rozwoju systemu korzeniowego roślin truskawki znajdziecie w komunikacie agrotechnicznym 26 pod bezpośrednim linkiem tutaj: 👉 https://fruitakademia.pl/…/komunikat-agrotechniczny-26…/
Zachęcamy do lektury i do stasowania produktu. Efekty przerastają najśmielsze oczekiwania.

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.