Aktualności sadownicze

Lustracje terenowe w sadach z BlueN®

Kategoria:

Lustracje terenowe w sadach z BlueN®

2️⃣1️⃣-go czerwca przypada pierwszy dzień astronomicznego lata. Najcieplejsza pora roku w Lubelskich sadach została przywitana niebieską rewolucją.

W tym dniu Zespół Doradców FruitAkademia wraz z przybyłymi gośćmi oceniali działanie bakteryjnego 🦠 produktu BlueN® w uprawach:
👉 porzeczka czerwona odm. Rovada
👉 porzeczka czarna odm. Tisel, Tihope oraz BenConnan
👉 agrest odm. Biały Triumf
👉 jabłoń odm. Red Jona Prince, Szampion oraz Magic Star

Wyniki wizualnej oceny 👀 jak i oceny przy pomocy N-testera przerosły oczekiwania samych gospodarzy jak i przybyłych gości. Rośliny bujne🌱, pełne wigoru 💪 i przede wszystkim mocno obłożone dorodnymi owocami.

Dziękujemy 🙏 Sebastian i Jerzy Górka oraz Artur Bartnik za udostępnienie plantacji i sadów. Warto wspomnieć, że to już kolejny sezon gdzie w ww. sadach stosowano BlueN®, i jak zaznaczyli właściciele plantacji zabiegi tym produktem wejdą do standardu także w kolejnych latach. Tutaj relacja z ubiegłego roku: https://youtu.be/86A0nvy_I7I .

Dziękujemy również wszystkim przybyłym gościom z okolicy. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego dnia. Gdzie w pełnym słońcu i temperaturze 29 st. C odbyły się lustracja i gorące dyskusje.

Więcej szczegółów o samym produkcie BlueN® znajdziecie Państwo na stronie https://bluen.info/

To dopiero początek spotkań terenowych. W kolejnych dniach będziemy odwiedzać kolejne sady 🌳, w których stosowano produkt .

 

Do zobaczenia 👋

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.