Aktualności sadownicze

Czas odblokować składniki pokarmowe zgromadzone w glebie

Kategoria:

Czas odblokować składniki pokarmowe zgromadzone w glebie

Gleba jest środowiskiem życia systemu korzeniowego każdej rośliny, a jednocześnie rezerwuar, z którego rośliny mogą korzystać w trakcie wzrostu i rozwoju 🌱. Każda gleba charakteryzuje się pewnego rodzaju zasobnością w składniki pokarmowe. Jednak w wielu mimo wysokiej zawartości znaczna część składników pokarmowych jest zablokowana i niedostępna dla roślin.

Jak je odblokować
Rozwiązaniem jest produkt BaktoProFos. Zawiera on w swoim składzie bakterie 🦠 Bacillus megaterium, które potrafią skutecznie uwalniają składniki pokarmowe z form niedostępnych dla roślin i przekształcaniu go na formy w pełni przyswajalne.

Ile zyskujemy poprzez zastosowanie BaktoProFos

Badania 🕵️‍♀️ wykazały, że po zastosowaniu produktu uwolnionych zostało: 1️⃣3️⃣2️⃣ kg fosforu, 1️⃣0️⃣6️⃣ kg potasu i co ważne aż 1️⃣9️⃣0️⃣ kg wapnia

Dlaczego aplikacja jesienna

BaktoProFos jesienią pozwoli na zbudowanie rezerwuaru składników pokarmowych zarówno jesienią jak i wiosną przyszłego roku.
zwiększa życie mikrobiologiczne – gleba staje się bardziej produktywna.
znosi efekt tzw. zmęczenia gleby na plantacjach o ubogim zmianowaniu roślin i prowadzeniu upraw w monokulturach.

Nie trać czasu im wcześniej zastosujesz produkt tym większe ilości składników pokarmowych zostaną udostępnione Twoim roślinom.

Więcej w najnowszym komunikacie agrotechnicznym dostępnym tutaj: https://tiny.pl/c1lxm

Produkt BaktoProFos posiada rekomendację Prof. dr hab. Witolda Grzebisza z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, na co dzień pracującego w Katedrze Chemii Rolnej i Biogeochemii Środowiska 😀.

Nie masz konta?
Dołącz do STREFY VIP

147169909_249623390125869_7964943505753378515_n

FruitAkademia jest profesjonalnym, kompleksowym programem doradczym dla sadowników opracowanym i nadzorowanym przez PUH „Chemirol” sp. z o.o.

FruitAkademia jest programem realizowanym przy współpracy z najlepszymi polskimi specjalistami w dziedzinie agrotechniki sadowniczej z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz SGGW w Warszawie.